Verslo plėtra į Rytus

 

Kazachstanas


Žemės ūkis Kazachstane - 4 kartus didesnis derlius!

Žemės ūkis Kazachstane – 4 kartus didesnis derlius!

Konferencijų, mokymų ir įvairių seminarų organizatorė, įmonė COUNTLINE kviečia dalyvauti verslo pusryčių cikle „Kazachstanas – unikali galimybė Lietuvos verslui“. Vasario mėnesį vykstančių keturių susitikimų metu diskutuosime apie 4 skirtingus minėtos šalies sektorius:

 

  • Žemės ūkio sektorius
  • Turizmo sektorius
  • Informacinės technologijos sektorius
  • Statybos sektorius

Kazachstanas - unikali galimybė Lietuvos verslui (turizmo sektorius)

Kazachstanas – unikali galimybė Lietuvos verslui
(turizmo sektorius)

Kazachstanas nors ir turi nuostabių gamtos vietų – stepių, kalnų ir net dykumų, tačiau turizmo sektorius čia mažai išplėtotas. Į Kazachstaną atvyksta labiau pavieniai turistai, ieškantys laukinės gamtos arba norintys aplankyti įspūdingą sostinę Nur Sultaną (anksčiau Astana) bei ekonomikos sostinę Almatą, kuri apsupta nuostabių kalnų (juose įsikūręs Čimbulako slidinėjimo kurortas).


Kazachstanas - unikali galimybė Lietuvos verslui (informacinės technologijos)

Kazachstanas – unikali galimybė Lietuvos verslui
(informacinės technologijos)

Kazachstanas šiais metais įsteigė Astanos IT universitetą, kuriame šiuo metu studijuoja 600 studentų. Buvusioje Expo teritorijoje įsteigtas Astana Hub, kuriame įsikūrė IT kompanijos ir startuoliai. Tačiau kompetencijos trūkumas neleidžia šiam sektoriui sparčiai vystytis. Valstybiniame ir privačiajame sektoriuose dominuoja užsienio kompanijų programinė įranga ir IT sprendimai, todėl mūsų kompanijos, besispecializuojančios finansinių technologijų ir lazerių gamyboje, galėtų užimti dominuojančią poziciją. Aktyviai IT sektorių pradėjo vystyti naujai paskirtas skaitmeninio vystymo, inovacijų ir aviakosmoso pramonės ministras Askaras Žumagalijevas, kuris puikiai išmano IT sektorių ir asmeniškai kvietė Lietuvos IT įmones atvykti į Kazachstaną pristatyti savo produkcijos ir skaitmeninių sprendimų.


Kazachstanas - unikali galimybė Lietuvos verslui (statybos sektorius)

Kazachstanas – unikali galimybė Lietuvos verslui
(statybos sektorius)

Nur Sultane vykdomų statybų mastas pralenkia visos Lietuvos statybų apimtis. Miestas per 20 metų iš mažo miestelio tapo milijoniniu miestu. Statomi gyvenamieji namai, verslo centrai, viešbučiai bei visuomeniniai objektai. Už miesto turtingi kazachai statosi įspūdingas vilas. Dalį šių pastatų projektavo lietuvių architektai, kurie vertinami už savo modernų mąstymą ir aukštą kvalifikaciją.