Naujienos

 

Artūras Kapitanovas

Kaip elgsis darbdaviai kitais metais – ar mokės sukauptus atostoginius iki 2017-ųjų liepos 1-osios?
2019-08-13
auditorius, mokesčių konsultantas Artūras Kapitanovas

Prieš kelerius metus, įsigaliojus naujajam Darbo kodeksui (DK), keitėsi daug dalykų – tuo pačiu ir situacija dėl sukauptų atostogų. Visos darbuotojo nepanaudotos ir sukauptos atostogos iki 2017-ųjų liepos 1 dienos, turi būti panaudotos per trejus metus, t. y. iki 2020-ųjų liepos mėnesio. Tačiau esminis klausimas – kaip elgsis darbdaviai, jeigu jų darbuotojas neišnaudos sukauptų atostogų?
Daugiau…


Artūras Kapitanovas
Atostogos užsienyje atskleidžia darbuotojų atlygio paslaptis
2019-08-09
auditorius, mokesčių konsultantas Artūras Kapitanovas

Vasara – atostogų metas, kai visiems norisi pailsėti nuo darbų, tačiau labai svarbu nepamiršti efektyviai ir teisėtai valdyti asmeninius ir įmonių finansus. Nuo 2017-ųjų pabaigos Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pradėjo kur kas dažniau tikrinti fizinių ir juridinių asmenų kelionių išlaidas, rinkdama informaciją iš kelionių agentūrų.
Daugiau…


Jurgita Navikienė

Nesudaryta darbo taryba – aplaidumas ar piktnaudžiavimas?
2019-07-02
auditorė, mokesčių konsultantė, mentorė Jurgita Navikienė

Naujasis darbo kodeksas (DK) šiek tiek liberalizavo darbo santykius, tačiau atnešė ir naujų pareigų darbdaviams. Viena iš jų, kurios anksčiau mažesnės įmonės tikrai neturėjo – prievolė sudaryti darbo tarybą. Kas tai yra, kokiu tikslu buvo įvesta ši prievolė ir kam tai naudinga? Apžvelkime visa tai šiame straipsnyje bei įvardykime galimas sankcijas darbdaviams, kurie nevykdo šios prievolės.
Daugiau…


Jurgita Navikienė
Darbuotojas dirba sekmadienį? Jums kai ką reikia žinoti
2019-03-17
auditorė, mokesčių konsultantė, mentorė Jurgita Navikienė

Nors naujojo Darbo kodekso rengėjai ir turėjo tikslą padėti darbdaviams lanksčiau organizuoti darbuotojų darbo laiką, prieš kelerius metus įsigaliojus naujajam Darbo kodeksui, dažnas darbdavys vis dar kelia klausimus, ką daryti su sekmadieniais dirbančiais darbuotojais – ar yra apribojimų organizuojant darbą sekmadienį ir kaip jį apmokėti?
Daugiau…


Natalja Kobzevienė
12 klausimų, kylančių žmonėms, gavusiems valstybės paramą būstui ir norintiems įsigyti antrus namus
2019-05-13
lektorė Natalja Kobzevienė

Šiuo metu Lietuvoje galioja du įstatymai, suteikiantys galimybę gauti valstybės finansinę paramą būstui įsigyti – tai Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymas ir Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymas. Tačiau kaip visa tai veikia ir į ką būtina atkreipti dėmesį, norint įsigyti antrą būstą?
Daugiau…