Netipiniai darbo užmokesčio skaičiavimo atvejai

Mokymų trukmė
6 ak. val.
Organizacijos tipas
Privatus
Lektorius (-iai)
Aprašymas

- KONSULTACINIS SEMINARAS -

Žiniomis dalinasi Jurgita Navikienė – auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje.

Darbo užmokesčio skaičiavimas – neatsiejama buhalterių darbo dalis, tad, gali atrodyti, kad jokių neaiškumų čia neturėtų kilti. Tačiau, ši procedūra neapsiriboja vien tipiniu mėnesinės algos apskaičiavimu, pasitaiko specifinių situacijų, kai būtina žinoti, kokiu tarifu apmokėti darbą švenčių, poilsio dienomis, mokėti teisingai vesti faktiškai dirbto laiko apskaitą ir įrodymų dokumentaciją bei išmanyti dar daugybę kitų netipinių niuansų.

Negana to, nuolat atnaujinama ir keičiama darbo užmokesčio skaičiavimo tvarka verčia buhalterius neatsilikti nuo pakeitimų, o kartais ir pasukti galvą, kokius reikalavimus taikyti.

Netinkamai vedami darbo užmokesčio apskaitos žiniaraščiai ir neteisingai pažymėtas faktiškai dirbtas laikas gali įmonei net užtraukti nepatikimo mokesčių mokėtojo statusą, tad buhalteriai turi itin atsakingai sekti visus skaičiavimų reikalavimus ir jų pasikeitimus.

Ar atnaujinote darbo laiko apskaitos tvarką pagal ETT sprendimą, kuris sugriežtino darbo laiko žymėjimo tvarką?

Ar jau esate įsigilinę, kaip 2020 m. keisis kompensacijos už nepanaudotas atostogas tvarka, pasibaigus pereinamajam laikotarpiui?

Ar žinote, kaip besikeičianti VDI nuomonė, keičia ir darbo užmokesčio skaičiavimą?

Kviečiame atvykti į seminarą ir išsiaiškinti ne tik privalomus, bet ir išskirtinėmis situacijomis pasitaikančius netipinius darbo užmokesčio sistemos aprašymo niuansus, užmokesčio sudedamųjų dalių teisingą skaičiavimą, vidutinio darbo užmokesčio, atostoginių ir atostoginių kaupinių skaičiavimo ypatumus galiojančius nuo 2020 m. ir išgirsti praktinių patarimų, padėsiančių išvengti painiavos susidūrus su specifinėmis situacijomis.

Temos:

 • Darbo užmokesčio sistemos aprašymas – privalomi ir papildomi (netipiniai) punktai;
 • Kaip besikeičianti VDI nuomonė, keičia ir darbo užmokesčio skaičiavimą? Naujausi VDI išaiškinimai ir nuomonė;
 • Darbo sutarčių įforminimo ypatumai: dažniausiai daromų klaidų apibendrinimas ir praktinės rekomendacijos. Specifinės  situacijos;
 • Darbo laiko apskaita: įmonių prievolės dėl darbo laiko apskaitos žiniaraščio formos ir pildymo tvarkos; Dėmesio – ar atnaujinote darbo laiko apskaitos tvarką pagal ETT sprendimą, kuris sugriežtino darbo laiko žymėjimo tvarką?
 • Darbo grafikų palyginimas su darbo užmokesčio apskaitos žiniaraščiais. Faktiškai dirbto laiko apskaita ir įrodymų dokumentacija. Rizika dėl netinkamai pažymėto faktiškai dirbto laiko – galima „užsidirbti“ net ir nepatikimo mokesčių mokėtojo statusą;
 • Darbo užmokesčio sudedamosios dalys. Priedų, priemokų, premijų apskaita. Kurių darbo užmokesčio dalių galima neįtraukti į vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimą ir nukrypimų apmokėjimą?
 • Pašalpos darbuotojams, kompensacijos;
 • Kokiu tarifu apmokėti darbą švenčių, poilsio dienomis, viršvalandžius, naktinį darbą ir budėjimą? Kaip šiuos nukrypimus derinti tarpusavyje?
 • Darbo komandiruotėje apskaita. Kokiu tarifu apmokėti komandiruotės kelionės laiką ir kada jo nebūna? Pavyzdžiai;
 • Vidutinio darbo užmokesčio, atostoginių ir atostoginių kaupinių skaičiavimo ypatumai nuo 2020 m. Kaip keisis kompensacijos už nepanaudotas atostogas tvarka, pasibaigus pereinamajam laikotarpiui? Ką daryti, kai neužtenka reglamentavimo vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimo tvarkoje?
 • Išskaitų iš darbo užmokesčio vykdymo rekomendacijos ir apskaičiavimo ypatumai. Išskaitas pagrindžiantys dokumentai. Išskaitų eiliškumas.
 • Suminės darbo laiko apskaitos taikymo atvejai, darbo grafikų sudarymas, derinimas, vykdymas, pakeitimas. Darbo laiko balanso apskaičiavimas ir nukrypimų apmokėjimas. Nereglamentuotų teisės aktais pavyzdžių įforminimas įmonėje ar įstaigoje;
 • Pajamos natūra – grėsmės, galimybės, įvairovė.
 • Darbuotojų motyvavimas: kokios priemonės veiksmingiausios ir kiek tai kainuoja darbdaviui?

Papildoma informacija:

Dėmesio! Kviečiame iki seminaro siųsti savo netipinius DU skaičiavimo atvejus, kuriuos kartu su lektore aptarsite seminaro metu. Klausimus siųsti el. paštu klausimai@countline.lt, nurodant miestą, kuriame dalyvausite.

Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą ir el. seminaro dalyvio pažymėjimą.

Seminaro trukmė: 10.00–15.45 val. Registracija 9.30–10.00 val. Pertraukos: 12.00–13.00 val. (pietūs), 14.30–14.45 val. (kava, arbata, saldumynai).

Mokymų forma
Seminarai
Mokymų data ir vieta
Data: 2020-04-09 Miestas: Visoje Lietuvoje Vieta: Dalyvio namuose arba darbo vietoje, Į kalendorių kalendorius2020-04-09 10:002020-04-09 15:45Europe/VilniusCountline Seminarai: Netipiniai darbo užmokesčio skaičiavimo atvejaiUAB „Mokesčių srautas“ laukia Jūsų seminare: Netipiniai darbo užmokesčio skaičiavimo atvejai Seminaro data: 2020-04-09 Seminaro vieta: Dalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje Lietuvoje , Kursų laikas: 10:00 - 15:45 val. 10.00-15.45 Seminaro trukmė
09:30-10:00 Nuotolinė registracija
12:00-13:00 Pietų pertrauka
14:30-14:45 Pertrauka Iki susitikimo! UAB „Mokesčių srautas“ info@countline.lt Tel. 8 5 263 9922
Dalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje Lietuvoje , UAB „Mokesčių srautas“info@countline.ltJums taip pat gali būti aktualu


Registracija į renginį „Netipiniai darbo užmokesčio skaičiavimo atvejai"

Renginio vieta

Dalyvių kiekis
su pietumis 105.00 Eur + PVM
be pietų 95.00 Eur + PVM
DĖMESIO! Toliau nurodyta informacija bus naudojama išrašant sąskaitą faktūrą, todėl prašome patikrinti:
 • ar tikslus įmonės adresas (kuriuo ji užregistruota, arba tas adresas kurį Jūs norėsite matyti sąskaitoje faktūroje).
Fizinio asmens registracija
Informacija apie dalyvius Vardai ir pavardės reikalingi pažymėjimams
 
Pridėti dalyvį

Sutinku gauti informaciją apie UAB „Mokesčių srautas“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones elektroniniu paštu.
Sutinku gauti informaciją apie UAB „Mokesčių srautas“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones SMS žinute.* Visi laukai pažymėti žvaigždute yra privalomi.
Tiesioginė nuoroda: https://old.countline.lt/events/netipiniai-darbo-uzmokescio-skaiciavimo-atvejai/