Darbo užmokestis 2020 m.: naujausi mokesčių pakeitimai nuo sausio 1 d.

DK nuostatų taikymas

Mokymų trukmė
6 ak. val.
Organizacijos tipas
Privatus
Lektorius (-iai)
Aprašymas

- KONSULTACINIS SEMINARAS -

Jurgita Navikienė – auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje.

J. Navikienė prisideda prie verslumo Lietuvoje skatinimo – aktyviai dalyvauja „Verslios Lietuvos“ projektuose, yra Nacionalinio mentorių tinklo profesionalė ir padeda jauniems verslininkams suteikdama jėgų judėti pirmyn.

Kaip Jurgita teigia, „mentoriaus vaidmuo pradedančiojo verslininko kelyje yra daugialypis – tai ne vien dalijimasis profesine patirtimi, dalykinėmis žiniomis, bet ir mokinio asmeninių savybių vertinimas bei pasiūlymas jam lygiagrečiai tobulinti tam tikras mažiau išreikštas asmenines kompetencijas“.

Seimas patvirtino pasikeitusią NPD formulę ir padidino progresinį gyventojų pajamų apmokestinimą. Didžioji dalis pasikeitimų palies ir Jūsų įmonę – kaip ir kada pritaikyti naująją NPD formulę ir kaip apmokestinti darbo užmokesčio avansą ar atostoginius?

Kaip pasiruošti 3 metų pereinamojo laikotarpio pabaigai po naujojo darbo kodekso įsigaliojimo ir kaip tai įtakos atostogų suteikimą bei kompensacijos už nepanaudotas atostogas skaičiavimą.

Taip pat Valstybinė darbo inspekcija (VDI) pateikia vis daugiau savo apibendrinimų aktualiais darbo santykių klausimais. Ar reikia šią nuomonę žinoti ir taikyti? Žinoma!
Todėl seminaro metu aptarsime aktualius klausimus – darbo sutarties sudarymo, vykdymo, atostogų suteikimo ir kitus trimis aspektais: kaip tai reglamentuoja Darbo kodeksas, kokia yra geroji praktika ir kaip šiuos klausimus komentuoja VDI specialistai. Taip pat gilinsimės, kokie lokalūs teisės aktai (įmonių sukurtos ir patvirtintos tvarkos) reikalingi ir naudingi.
Ne mažiau svarbūs ir darbuotojų motyvavimo klausimai – nepamiršime ir jų.

Temos:

 • Vidutinis darbdavio ir darbovietės darbuotojų skaičius: kas jis toks ir kokias prievoles nustato?
 • Darbo užmokesčio sistemos aprašymas ir kiti rašytiniai pranešimai darbuotojams. Lokalūs įmonės teisės aktai, susiję su darbo santykių ūkinių operacijų apskaita;
 • Naujausios VDI nuomonės darbo santykių klausimais apžvalga;
 • Darbo sutarčių įforminimo ypatumai: dažniausiai daromų klaidų apibendrinimas ir praktinės rekomendacijos. Dėmesio – pakeista pavyzdinė darbo sutarties forma;
 • Darbo laiko apskaita: įmonių prievolės dėl darbo laiko apskaitos žiniaraščio formos ir pildymo tvarkos; Dėmesio – ar atnaujinote darbo laiko apskaitos tvarką pagal ETT sprendimą, kuris sugriežtino darbo laiko žymėjimo tvarką?
 • Darbo grafikų palyginimas su darbo užmokesčio apskaitos žiniaraščiais. Faktiškai dirbto laiko apskaita ir įrodymų dokumentacija. Rizika dėl netinkamai pažymėto faktiškai dirbto laiko – galima „užsidirbti“ net ir nepatikimo mokesčių mokėtojo statusą;
 • Darbo užmokesčio sudedamosios dalys. Priedų, priemokų, premijų apskaita. Kurių darbo užmokesčio dalių galima neįtraukti į vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimą ir nukrypimų apmokėjimą?
 • Pašalpos darbuotojams, kompensacijos;
 • Kitos darbuotojų pajamos iš darbdavio lėšų ir jų apmokestinimas. Rizika, kylanti iš ūkinių operacijų, susijusių su darbuotojų pajamomis natūra;
 • Darbas švenčių, poilsio dienomis, viršvalandžiai, naktinis darbas ir budėjimas: apskaita, apmokėjimas ir praktinės rekomendacijos;
 • Darbo komandiruotėje apskaita. Praktinis pavyzdys;
 • Vidutinio darbo užmokesčio, atostoginių ir atostoginių kaupinių skaičiavimo ypatumai nuo 2020 m. Kaip keisis kompensacijos už nepanaudotas atostogas tvarka, pasibaigus pereinamajam laikotarpiui?
 • Išskaitų iš darbo užmokesčio vykdymo rekomendacijos ir apskaičiavimo ypatumai. Išskaitas pagrindžiantys dokumentai. Pasikeitimai nuo 2020 metų;
 • Suminės darbo laiko apskaitos taikymo atvejai, darbo grafikų sudarymas, derinimas, vykdymas, pakeitimas;
 • Mokesčių įstatymų taikymas darbo santykių apmokestinimui. Pasikeitusi NPD formulė ir GPM tarifai bei „lubų žeminimas“ bei šių pakeitimų įtaka. II pakopos pensijų kaupimas – kas turi apsispręsti 2020 metais?
 • Mokesčių administravimo įstatyme nustatytos prievolės dėl sandorių su fiziniais asmenimis / darbuotojais.
 • Darbuotojų motyvavimas: kokios priemonės veiksmingiausios ir kiek tai kainuoja darbdaviui?

Papildoma informacija:

Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą ir el. seminaro dalyvio pažymėjimą.

Seminaro trukmė Klaipėdoje 13.00–17.45 val. Registracija 12.30–13.00 val.Pertraukos: 14.30–14.45 val. (kava, arbata, saldumynai), 16.15–16.30 val. (kava, arbata, saldumynai ir užkandžiai).

Seminaro trukmė Vilniuje ir Kaune 10.00–15.45 val. Registracija 9.30–10.00 val.Pertraukos: 12.00–13.00 val. (pietūs), 14.30–14.45 val. (kava, arbata, saldumynai).

Mokymų forma
Seminarai
Mokymų data ir vieta
Data: 2020-02-12 Miestas: Vilnius Vieta: Viešbutis „Best Western Vilnius“, Į kalendorių kalendorius2020-02-12 10:002020-02-12 15:45Europe/VilniusCountline Seminarai: Darbo užmokestis 2020 m.: naujausi mokesčių pakeitimai nuo sausio 1 d.UAB „Mokesčių srautas“ laukia Jūsų seminare: Darbo užmokestis 2020 m.: naujausi mokesčių pakeitimai nuo sausio 1 d. Seminaro data: 2020-02-12 Seminaro vieta: Viešbutis „Best Western Vilnius“, Vilnius , Kursų laikas: 10:00 - 15:45 val. Seminaro trukmė: 13.00–17.45 val. Registracija 12.30–13.00 val. Pertraukos: 14.30–14.45 val. (kava, arbata, saldumynai), 16.15–16.30 val. (kava, arbata, saldumynai ir užkandžiai). Iki susitikimo! UAB „Mokesčių srautas“ info@countline.lt Tel. 8 5 263 9922 Viešbutis „Best Western Vilnius“, Vilnius , UAB „Mokesčių srautas“info@countline.lt
Data: 2020-02-19 Miestas: Kaunas Vieta: Viešbutis „ Europa Royale Kaunas“, Į kalendorių kalendorius2020-02-19 10:002020-02-19 15:45Europe/VilniusCountline Seminarai: Darbo užmokestis 2020 m.: naujausi mokesčių pakeitimai nuo sausio 1 d.UAB „Mokesčių srautas“ laukia Jūsų seminare: Darbo užmokestis 2020 m.: naujausi mokesčių pakeitimai nuo sausio 1 d. Seminaro data: 2020-02-19 Seminaro vieta: Viešbutis „ Europa Royale Kaunas“, Kaunas , Kursų laikas: 10:00 - 15:45 val. Seminaro trukmė: 13.00–17.45 val. Registracija 12.30–13.00 val. Pertraukos: 14.30–14.45 val. (kava, arbata, saldumynai), 16.15–16.30 val. (kava, arbata, saldumynai ir užkandžiai). Iki susitikimo! UAB „Mokesčių srautas“ info@countline.lt Tel. 8 5 263 9922 Viešbutis „ Europa Royale Kaunas“, Kaunas , UAB „Mokesčių srautas“info@countline.lt


Jums taip pat gali būti aktualu


Registracija į renginį „Darbo užmokestis 2020 m.: naujausi mokesčių pakeitimai nuo sausio 1 d."

Renginio vieta

Dalyvių kiekis
su pietumis 105.00 Eur + PVM
be pietų 95.00 Eur + PVM
DĖMESIO! Toliau nurodyta informacija bus naudojama išrašant sąskaitą faktūrą, todėl prašome patikrinti:
 • ar tikslus įmonės adresas (kuriuo ji užregistruota, arba tas adresas kurį Jūs norėsite matyti sąskaitoje faktūroje).
Fizinio asmens registracija
Informacija apie dalyvius Vardai ir pavardės reikalingi pažymėjimams
 
Pridėti dalyvį

Sutinku gauti informaciją apie UAB „Mokesčių srautas“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones elektroniniu paštu.
Sutinku gauti informaciją apie UAB „Mokesčių srautas“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones SMS žinute.* Visi laukai pažymėti žvaigždute yra privalomi.
Tiesioginė nuoroda: https://old.countline.lt/events/darbo-uzmokestis-ar-pakanka-zinoti-darbo-kodekso-nuostatas-ir-jas-taikyti/