Darbo užmokestis 2020 m.: naujausi mokesčių pakeitimai nuo sausio 1 d.

Suminė darbo laiko apskaita, komandiruočių tvarkos pokyčiai 2020 metais. Darbo santykių apmokestinimas nuo 2020 metų.

Mokymų trukmė
6 ak. val.
Organizacijos tipas
Privatus
Lektorius (-iai)
Aprašymas

- KONSULTACINIS SEMINARAS -

Jurgita Navikienė – auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje.

J. Navikienė prisideda prie verslumo Lietuvoje skatinimo – aktyviai dalyvauja „Verslios Lietuvos“ projektuose, yra Nacionalinio mentorių tinklo profesionalė ir padeda jauniems verslininkams suteikdama jėgų judėti pirmyn.

Kaip Jurgita teigia, „mentoriaus vaidmuo pradedančiojo verslininko kelyje yra daugialypis – tai ne vien dalijimasis profesine patirtimi, dalykinėmis žiniomis, bet ir mokinio asmeninių savybių vertinimas bei pasiūlymas jam lygiagrečiai tobulinti tam tikras mažiau išreikštas asmenines kompetencijas“.

Seimas patvirtino pasikeitusią NPD formulę ir padidino progresinį gyventojų pajamų apmokestinimą. Didžioji dalis pasikeitimų palies ir Jūsų įmonę – kaip ir kada pritaikyti naująją NPD formulę ir kaip apmokestinti darbo užmokesčio avansą ar atostoginius?

Kaip pasiruošti 3 metų pereinamojo laikotarpio pabaigai po naujojo darbo kodekso įsigaliojimo ir kaip tai įtakos atostogų suteikimą bei kompensacijos už nepanaudotas atostogas skaičiavimą.

Taip pat Valstybinė darbo inspekcija (VDI) pateikia vis daugiau savo apibendrinimų aktualiais darbo santykių klausimais. Ar reikia šią nuomonę žinoti ir taikyti? Žinoma!
Todėl seminaro metu aptarsime aktualius klausimus – darbo sutarties sudarymo, vykdymo, atostogų suteikimo ir kitus trimis aspektais: kaip tai reglamentuoja Darbo kodeksas, kokia yra geroji praktika ir kaip šiuos klausimus komentuoja VDI specialistai. Taip pat gilinsimės, kokie lokalūs teisės aktai (įmonių sukurtos ir patvirtintos tvarkos) reikalingi ir naudingi.
Ne mažiau svarbūs ir darbuotojų motyvavimo klausimai – nepamiršime ir jų.

Temos:

Darbuotojai dirba sekmadienį. Ar taikyti suminę darbo laiko apskaitą?

Nepatikimas mokesčių mokėtojas – kaip juo netapti dėl neteisingai taikomos suminės darbo laiko apskaitos?

VDI nuomonė dėl suminės darbo laiko apskaitos. Kaip modifikuoti suminės darbo laiko apskaitos taisykles pagal įmonės / įstaigos poreikius?

Suminės darbo laiko apskaitos taikymo prievolės ir galimybės:

 • Suminės darbo laiko apskaitos grafikų sudarymas. Sudarytų grafikų keitimas;
 • Norminių aktų, susijusių su sumine darbo laiko apskaita, apžvalga. Ypatumai skirtingų ūkio šakų įmonėse;
 • Faktiškai dirbto laiko žymėjimas darbo laiko apskaitos žiniaraščiuose. Būtinybė nustatyti tabelio pildymo tvarką kiekvienoje įmonėje. Įrodymai apie faktiškai dirbtą laiką kituose (ne buhalteriniuose) dokumentuose.

Pagrindiniai suminės darbo laiko apskaitos principai: galimybės pasirinkti įvairias darbo užmokesčio skaičiavimo metodikas:

 • Darbų, dirbamų pagal suminę darbo laiko apskaitą, apmokėjimas. Kaip skaičiuoti darbo užmokestį, kai nėra patvirtintos jokios skaičiavimo metodikos?
 • Probleminiai klausimai:
  • Suminis darbo laikas švenčių bei poilsio dienomis: kaip teisingai apmokėti už darbą?;
  • Suminė darbo laiko apskaita ir paros, savaitės nepertraukiamojo poilsio ypatumai;
  • Suminė darbo laiko apskaita ir viršvalandiniai darbai;
  • Suminės darbo laiko apskaitos taikymas ir budėjimo ypatumai.

Darbo užmokesčio apskaičiavimas, kai įmonėje taikoma suminė darbo laiko apskaita:

 • Vidutinio darbo užmokesčio apskaičiavimas: dažniausiai daromų klaidų apžvalga;
 • Atostoginių apskaičiavimas. Atostoginių kaupinių registravimo būtinumas. Atostogų reglamentavimo pokyčiai naujajame Darbo kodekse;
 • Įvairių kompensacijų apskaičiavimas. Kompensacijos už nepanaudotas atostogas apskaičiavimo tvarka;
 • Išskaitų iš darbo užmokesčio pokyčiai.

Taikomos darbo užmokesčio tvarkos aprašymas:

 • Lokaliniai teisės aktai – darbo ginčų prevencija;
 • Apmokėjimo sistemos rengimo rekomendacijos. Pokyčiai nuo 2020 metų.

Komandiruočių tvarka 2020 metais.

 • MMA ir MVA bei koeficiento įtaka komandiruojamų darbuotojų darbo užmokesčiui:
  • Darbo sutarčių keitimas;
  • Kitos komandiruočių išlaidos;
  • Darbo kodekso nuostatų taikymas komandiruojamiems darbuotojams.

Darbo santykių apmokestinimas nuo 2020 m. sausio 1 d.

 • Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimai:
  • GPM tarifų pokyčiai;
  • Neapmokestinamosios pajamos;
  • NPD formulės dviems metams;
  • Individualios veiklos apmokestinimo pakeitimai;
  • Nauja pajamų mokesčio deklaracijos forma GPM311, deklaruojant jau 2019 metų pajamas.
 • Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pakeitimai:
  • Pajamų rūšių, nuo kurių skaičiuojamos įmokos, naujovės;
  • Lengvatų taikymo ypatumai;
  • Tarifų taikymo pakeitimai.

Papildoma informacija:

Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą ir el. seminaro dalyvio pažymėjimą.

Seminaro trukmė: 10.00–15.45 val. Registracija 9.30–10.00 val.Pertraukos: 12.00–13.00 val. (pietūs), 14.30–14.45 val. (kava, arbata, saldumynai).

 

Mokymų forma
Seminarai
Mokymų data ir vieta
Data: 2020-01-28 Miestas: Šiauliai Vieta: Hotel Šiauliai, Restoranas „Žemaitis“, Į kalendorių kalendorius2020-01-28 10:002020-01-28 15:45Europe/VilniusCountline Seminarai: Darbo užmokestis 2020 m.: naujausi mokesčių pakeitimai nuo sausio 1 d.UAB „Mokesčių srautas“ laukia Jūsų seminare: Darbo užmokestis 2020 m.: naujausi mokesčių pakeitimai nuo sausio 1 d. Seminaro data: 2020-01-28 Seminaro vieta: Hotel Šiauliai, Restoranas „Žemaitis“, Šiauliai , Kursų laikas: 10:00 - 15:45 val. Seminaro trukmė: 10.00–15.45 val. Registracija 9.30–10.00 val.Pertraukos: 12.00–13.00 val. (pietūs), 14.30–14.45 val. (kava, arbata, saldumynai). Iki susitikimo! UAB „Mokesčių srautas“ info@countline.lt Tel. 8 5 263 9922 Hotel Šiauliai, Restoranas „Žemaitis“, Šiauliai , UAB „Mokesčių srautas“info@countline.lt
Data: 2020-02-07 Miestas: Panevėžys Vieta: Viešbutis „Smėlynė“, Į kalendorių kalendorius2020-02-07 10:002020-02-07 15:45Europe/VilniusCountline Seminarai: Darbo užmokestis 2020 m.: naujausi mokesčių pakeitimai nuo sausio 1 d.UAB „Mokesčių srautas“ laukia Jūsų seminare: Darbo užmokestis 2020 m.: naujausi mokesčių pakeitimai nuo sausio 1 d. Seminaro data: 2020-02-07 Seminaro vieta: Viešbutis „Smėlynė“, Panevėžys , Kursų laikas: 10:00 - 15:45 val. Seminaro trukmė: 10.00–15.45 val. Registracija 9.30–10.00 val.Pertraukos: 12.00–13.00 val. (pietūs), 14.30–14.45 val. (kava, arbata, saldumynai). Iki susitikimo! UAB „Mokesčių srautas“ info@countline.lt Tel. 8 5 263 9922 Viešbutis „Smėlynė“, Panevėžys , UAB „Mokesčių srautas“info@countline.lt


Jums taip pat gali būti aktualu


Registracija į renginį „Darbo užmokestis 2020 m.: naujausi mokesčių pakeitimai nuo sausio 1 d."

Renginio vieta

Dalyvių kiekis
su pietumis 105.00 Eur + PVM
DĖMESIO! Toliau nurodyta informacija bus naudojama išrašant sąskaitą faktūrą, todėl prašome patikrinti:
 • ar tikslus įmonės adresas (kuriuo ji užregistruota, arba tas adresas kurį Jūs norėsite matyti sąskaitoje faktūroje).
Fizinio asmens registracija
Informacija apie dalyvius Vardai ir pavardės reikalingi pažymėjimams
 
Pridėti dalyvį

Sutinku gauti informaciją apie UAB „Mokesčių srautas“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones elektroniniu paštu.
Sutinku gauti informaciją apie UAB „Mokesčių srautas“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones SMS žinute.* Visi laukai pažymėti žvaigždute yra privalomi.
Tiesioginė nuoroda: https://old.countline.lt/events/darbo-uzmokestis-2020-m-naujausi-mokesciu-pakeitimai-nuo-sausio-1-d-ir-sumine-darbo-laiko-apskaita/