Civilinių teisių gynimo būdai, naujausi CPK pakeitimai 2020 m.

Mokymų trukmė
5 ak. val.
Organizacijos tipas
Privatus
Viešas
Lektorius (-iai)
Aprašymas

- KONSULTACINIS SEMINARAS -

Žinome, kad civilinių teisių gynimas siejamas su priemonėmis, kurias panaudojant galima atkurti pažeistas teises, jas pripažinti ar apsisaugoti nuo galimų pažeidimų ateityje. Ne paslaptis ir tai, kad civilinių teisių gynimo būdų sąrašas yra įtvirtintas įstatyme. Tačiau, ar visada gebame įuos tinkamai pasirinkti, juolab kad gynimo būdo pasirinkimas yra susijęs su tam tikrais teisiniais ypatumais, kuriuos pirmiausia turi įvertinti asmuo, siekiantis pažeistų teisių gynybos, bei jo atstovas. Būtent tinkamo teisių gynimo būdo pasirinkimas yra pirmas žingsnis sėkmės link, nuo šio pirmo žingsnio priklauso, ar pavyks greitai ir efektyviai apginti, užtikrinti savo teises ir teisėtus interesus, ar priešingai – teks įsivelti į ilgą, brangų ir neretai nesėkme pasibaigiantį procesą.

Iš tiesų, siekiant efektyvios aptariamos teisių gynybos būtina įvertinti materialinio teisinio santykio, iš kurio kyla ginčas, prigimtį, atsižvelgti į tai, kokia faktinė situacija yra susiklosčiusi kilus ginčui, ar pasirinktas teisių gynimas gali turėti įtakos trečiųjų asmenų interesams. Šie aspektai yra svarbūs tam, kad būtų pasirinktas geriausias teisių gynimo būdas ir kad teismo sprendimas neliktų tik deklaracija, bet pažeistos teisės būtų apgintos realiai ir veiksmingai. Tai neabejotinai yra susiję ir su procesiniais tokio ginčo nagrinėjimo aspektais: kokios aplinkybės ir kokiomis priemonėmis gali ir turi būti įrodinėjamos, ar kyla poreikis byloje taikyti laikinąsias apsaugos priemones, ar bylos nagrinėjimo metu pasikeitus faktinei situacijai galimas teisių gynimo būdo keitimas.

Šie materialiniai teisiniai ir procesiniai teisiniai aspektai ir naujausi CPK pakeitimai, įsigalioję ir dar įsigaliosiantys 2020 m., bus aptariami mokymų metu, analizuojant praktines situacijas, kartu su mokymų dalyviais.

Žiniomis dalinasi:  

Egidija TamošiūnienėLietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkė, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Privatinės teisės katedros partnerystės profesorė, dalyvavo Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko, teisingumo ministro sudarytose darbo grupėse Civilinio proceso kodekso, Antstolių įstatymo, Sprendimų vykdymo instrukcijos pakeitimams ir papildymams parengti, šiuo metu   Civilinio proceso kodekso priežiūros komiteto narė; turi daugiau nei dešimties metų mokymų advokatams, advokatų padėjėjams, teisėjams, teisėjų padėjėjams ir kitiems teisininkams vedimo patirtį.“.

Dalia Vasarienė – Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja, Mykolo Romerio universiteto, teisės mokyklos, privatinės teisės instituto docentė. Veda mokymus teisėjams, teisėjų padėjėjams, advokatams, notarams, antstoliams ir kitiems specialistams.

Temos:

Civilinių teisių gynimo būdai: materialiniai ir procesiniai teisiniai aspektai:

  • Ieškinių rūšys ⇄ teismo sprendimų rūšys ⇄ teismo sprendimų įgyvendinimas;
  • Papildomos procesinės priemonės klaidoms ištaisyti;
  • Ieškinio dalyko ar pagrindo keitimas;
  • Teisinio ir faktinio ieškinio pagrindo atribojimas;
  • Ieškinio ribos ⇄ bylos nagrinėjimo ribos;
  • Ieškinio reikalavimų didinimas ir mažinimas;
  • Naujo ieškinio pareiškimas nagrinėjamoje byloje;
  • Laikinųjų apsaugos priemonių taikymas, jų ryšys su būsimo teismo sprendimo vykdymu.

Praktinės situacijos analizė

Praktinės situacijos sprendimų aptarimas 

CPK pakeitimai įsigalioję ir dar įsigaliosiantys 2020 m.

Papildoma informacija:

Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą ir el. seminaro dalyvio pažymėjimą.

Seminaro trukmė: 10.00–14.15 val. Registracija 9.30–10.00 val. Pertraukos: 12.00–12.45 val. (lengvi pietūs).

Mokymų forma
Seminarai
Mokymų data ir vieta
Data: 2020-03-23 Miestas: Vilnius Vieta: Restoranas Grey, Į kalendorių kalendorius2020-03-23 10:002020-03-23 14:15Europe/VilniusCountline Seminarai: Civilinių teisių gynimo būdai, naujausi CPK pakeitimai 2020 m.UAB „Mokesčių srautas“ laukia Jūsų seminare: Civilinių teisių gynimo būdai, naujausi CPK pakeitimai 2020 m. Seminaro data: 2020-03-23 Seminaro vieta: Restoranas Grey, Vilnius , Kursų laikas: 10:00 - 14:15 val. Seminaro trukmė: 10.00–14.15 val. Registracija 9.30–10.00 val. Pertraukos: 12.00–12.45 val. (lengvi pietūs). Iki susitikimo! UAB „Mokesčių srautas“ info@countline.lt Tel. 8 5 263 9922 Restoranas Grey, Vilnius , UAB „Mokesčių srautas“info@countline.lt


Jums taip pat gali būti aktualu


Registracija į renginį „Civilinių teisių gynimo būdai, naujausi CPK pakeitimai 2020 m."

Renginio vieta

Dalyvių kiekis
su pietumis 99.00 Eur
DĖMESIO! Toliau nurodyta informacija bus naudojama išrašant sąskaitą faktūrą, todėl prašome patikrinti:
  • ar tikslus įmonės adresas (kuriuo ji užregistruota, arba tas adresas kurį Jūs norėsite matyti sąskaitoje faktūroje).
Fizinio asmens registracija
Informacija apie dalyvius Vardai ir pavardės reikalingi pažymėjimams
 
Pridėti dalyvį

Sutinku gauti informaciją apie UAB „Mokesčių srautas“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones elektroniniu paštu.
Sutinku gauti informaciją apie UAB „Mokesčių srautas“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones SMS žinute.* Visi laukai pažymėti žvaigždute yra privalomi.
Tiesioginė nuoroda: https://old.countline.lt/events/civiliniu-teisiu-gynimo-budai-naujausi-cpk-pakeitimai-2020-m/