Apskaitos politikos nustatymas ir atnaujinimas

Mokymų trukmė
5 ak. val.
Organizacijos tipas
Privatus
Lektorius (-iai)
Aprašymas

- KONSULTACINIS SEMINARAS -

Apskaitos politika – vadovo patvirtinta tvarka dėl finansinės apskaitos. Ar visada vadovas nustato apskaitos politiką – reikėtų įvertinti sprendimų hierarchijos įtaką.

Kokio detalumo apskaitos politika turėtų būti? Kaip dažnai reikėtų peržiūrėti, papildyti ir koreguoti patvirtintą apskaitos politiką? Ar yra išimčių, kada apskaitos politikos nereikia turėti?

Analizuosime pagrindinius apskaitos politikos sudarymo principus, atsižvelgdami į įmonės vykdomą veiklą, dydį, ūkinių operacijų skaičių. Kaip išsirinkti tinkamiausią iš keleto alternatyvų? Ar tikrai kiekviena įmonė yra unikali, todėl ir jos apskaitos politika – išskirtinė? Ar galima apskaitos politiką „nusirašyti“ ir naudoti šablonus? Kaip tai adaptuoti?

Pelno mokesčio apskaičiavimo ypatumai taip pat turi nemažą įtaką apskaitos politikos pasirinkimą. Kaip nušauti „du zuikius vienu šūviu“ – parinkti apskaitos politiką, tinkančią ir sudarant finansines ataskaitas, ir apskaičiuojant pelno mokestį.

Seminaras labiau skirtas buhalteriams, tačiau tinka ir vadovams, suprantantiems savo atsakomybę dėl apskaitos politikos parinkimo.

APIE LEKTORĘ. Seminarą veda auditorė Jurgita Navikienė. Auditorė, socialinių mokslų (ekonomikos) magistrė, buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios bendrovės „Solidus vox“ direktorė. Bendrovė teikia ne tik buhalterinės apskaitos ir audito paslaugas, bet ir konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis apskaitos, mokesčių, darbo santykių bei apskaitos politikos pasirinkimo klausimais. Auditorė taip pat veda viešuosius ir vidinius mokymus aktualiomis mokesčių, apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo temomis visoje Lietuvoje. Lektorės straipsniai yra publikuojami buhalterių profesinėje spaudoje. J. Navikienė prisideda prie verslumo Lietuvoje skatinimo – aktyviai dalyvauja „Verslios Lietuvos“ projektuose, yra Nacionalinio mentorių tinklo profesionalė ir padeda jauniems verslininkams suteikdama jėgų judėti pirmyn. Kaip Jurgita teigia, „mentoriaus vaidmuo pradedančiojo verslininko kelyje yra daugialypis – tai ne vien dalijimasis profesine patirtimi, dalykinėmis žiniomis, bet ir mokinio asmeninių savybių vertinimas bei pasiūlymas jam lygiagrečiai tobulinti tam tikras mažiau išreikštas asmenines kompetencijas“.

.

Temos:

Apskaitos politikos kūrimo procesas. Galimybės ir grėsmės. Apskaitos politikos pasirinkimo įtaka įmonės finansiniams rodikliams.

Apskaitos politikos keitimas – perspektyvinis ir retrospektyvinis būdas. Kaip dažnai peržiūrėti ir keisti apskaitos politiką?

Sąskaitų plano keitimas. Kokią įtaką tam turi iSAF-T rinkmena?

Nepatikimi mokesčių mokėtojai: kaip netinkamai parinkta apskaitos politika gali lemti įmonės įtraukimą į šį „gėdos“ sąrašą?

Kiek pelno mokesčio apskaičiavimo ypatumai turi įtakos apskaitos politikos pasirinkimui?

2019 metais galiojančių VAS apžvalga:

Balansas:

 • Ilgalaikis turtas: nematerialusis ir materialusis. Su ilgalaikiu turtu susijusių ūkinių operacijų (įsigijimo, amortizacijos / nusidėvėjimo, vertės sumažėjimo, perkainojimo, nurašymo, investicinio turto apskaita) finansinės apskaitos aspektai;
 • Finansinis turtas: investicijos į kitų įmonių akcijas; suteiktos paskolos; kitas finansinis turtas (klasifikavimas, įsigijimas, įvertinimas, nurašymas);
 • Atsargos (įsigijimas, nuolaidos ir diskontai, pasigaminimas, nukainojimas – grynoji galimo realizavimo vertė, įkainojimas, sunaudojimo (pardavimo) apskaitos metodai, nurašymas);
 • Gautinos sumos (įvertinimas, abejotinos skolos);
 • Nuosavas kapitalas (savų akcijų įsigijimas ir perleidimas, pelno paskirstymas);
 • Dotacijos ir subsidijos;
 • Finansiniai įsipareigojimai (klasifikavimas, įsigijimas, įvertinimas, nurašymas);
 • Atidėjiniai;
 • Lizingas – nuoma;
 • Darbo užmokesčio sąnaudų klasifikavimas.

Pelno (nuostolių) ataskaita:

 • Pajamų pripažinimas ir klasifikavimas;
 • Sąnaudų klasifikavimas.

Papildoma informacija:

Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą, el. seminaro dalyvio pažymėjimą ir 30 EUR nuolaidą internetinei programai „Apskaitos politika“.*

Seminaro trukmė:  Seminaro trukmė: 10.00–14.30 val. Registracija 9.30–10.00 val.
Pertrauka: 12.00–12.45 val. (lengvi pietūs).

*Nuolaidos nesmuojamos.

Mokymų forma
Seminarai
Mokymų data ir vieta
Data: 2020-03-05 Miestas: Vilnius Vieta: Viešbutis „Comfort Hotel LT“, Į kalendorių kalendorius2020-03-05 10:002020-03-05 14:15Europe/VilniusCountline Seminarai: Apskaitos politikos nustatymas ir atnaujinimasUAB „Mokesčių srautas“ laukia Jūsų seminare: Apskaitos politikos nustatymas ir atnaujinimas Seminaro data: 2020-03-05 Seminaro vieta: Viešbutis „Comfort Hotel LT“, Vilnius , Kursų laikas: 10:00 - 14:15 val. Seminaro trukmė: 10.00–14.15 val. Registracija 9.00–10.00 val. Pertrauka: 12.00–12.30 val. (kava, arbata, saldumynai, užkandžiai). Iki susitikimo! UAB „Mokesčių srautas“ info@countline.lt Tel. 8 5 263 9922 Viešbutis „Comfort Hotel LT“, Vilnius , UAB „Mokesčių srautas“info@countline.lt


Jums taip pat gali būti aktualu


Registracija į renginį „Apskaitos politikos nustatymas ir atnaujinimas"

Renginio vieta

Dalyvių kiekis
su pietumis 110.00 Eur + PVM
DĖMESIO! Toliau nurodyta informacija bus naudojama išrašant sąskaitą faktūrą, todėl prašome patikrinti:
 • ar tikslus įmonės adresas (kuriuo ji užregistruota, arba tas adresas kurį Jūs norėsite matyti sąskaitoje faktūroje).
Fizinio asmens registracija
Informacija apie dalyvius Vardai ir pavardės reikalingi pažymėjimams
 
Pridėti dalyvį

Sutinku gauti informaciją apie UAB „Mokesčių srautas“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones elektroniniu paštu.
Sutinku gauti informaciją apie UAB „Mokesčių srautas“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones SMS žinute.* Visi laukai pažymėti žvaigždute yra privalomi.
Tiesioginė nuoroda: https://old.countline.lt/events/apskaitos-politikos-nustatymas-ir-atnaujinimas-3/