Atlygio apskaita


 

darbo laiko apskaita

Darbo laiko apskaita: suminė ar individualus režimas?
Pliusai ir minusai, skaičiavimas, reguliavimas ir naujausi išaiškinimaiSuminę darbo laiko apskaitą visai pagrįstai vadiname sudėtingiausia darbo užmokesčio skaičiavimo dalimi. Taip yra todėl, kad nėra patvirtinta jokia konkreti darbo užmokesčio skaičiavimo metodika, taip pat yra nemažai pasirinkimų ne tik skaičiuojant mėnesinį darbo užmokestį, bet ir atlyginant už viršvalandinį darbą bei už neišdirbtą darbo laiką.Svarbu pažymėti, kad, taikant suminę darbo laiko apskaitą skirtingą veiklą vykdančiose įmonėse, yra nemažai skirtumų. Kaip nepasimesti tų skirtumų gausoje ir rasti konkrečiai įmonei taikomas taisykles?Ne mažiau sunkumų kelia ir atostogų suteikimas tokiems darbuotojams – savaitėmis ar darbo dienomis? Kaip apskaičiuoti vidutinį darbo užmokestį sumininkui?

darbo laiko apskaita

Komandiruotės, darbas kelyje, stažuotės: naujausi pakeitimai
Dėmesio! Šiam seminarui įsigyti galite pasinaudoti ES parama pagal priemonę „Kompetencijų vaučeris“.
Norėdami pasinaudoti šia priemone mokymams, prašome apie tai informuoti registruojantis į mokymus.Dažnai pasitaiko, kad darbuotojas atlieka savo darbo funkcijas ne savo darbo vietoje. Todėl jam tenka vykti į kitą darbdavio nurodytą vietą. Dėl šių priežasčių tenka patirti papildomų išlaidų. Kaip sumokėti už darbą kitoje vietoje ir kokios galimos tokio mokėjimo rūšys, aptarsime seminaro metu.

darbo laiko apskaita

Tolimųjų reisų vairuotojų darbo užmokestisVairuotojai yra ypatinga pareigybė Lietuvoje ne tik dėl savo darbo pobūdžio, bet ir dėl darbo santykių reglamentavimo, nes dirba ne tik pagal Darbo kodekso reikalavimus, bet ir pagal tarptautinius reglamentus. Seminaro metu bus nagrinėjama, kaip planuoti darbo laiką vairuotojui ir teisingai su juo atsiskaityti, kaip teisingai apmokestinti ir deklaruoti vairuotojams išmokėtas lėšas.

darbo laiko apskaita

Atlygio ir papildomų naudų sistemų kūrimasSeminaro metu dalyviai sužinos, kokios atlygio ir papildomų naudų sistemos naudojamos įmonėse, kurios iš jų veiksmingos ir kurios nebe, kiek tai kainuoja darbdaviui, kaip darbuotojai suvokia šių sistemų naudą, ar tai, kas svarbu darbuotojui, svarbu ir darbdaviui.Ne mažiau svarbu įvertinti ir apmokestinimo gyventojų pajamų mokesčiu ir valstybinio socialinio draudimo įmokomis klausimus. Kurios iš papildomų naudų priskiriamos leidžiamiems atskaitymams apskaičiuojant pelno mokestį?Lektorės pasidalins geriausiomis praktikomis bei pateiks tikslią šių naudų apskaičiavimo ir apmokestinimo įrankį Excel formatu, kuris padės dalyviams savarankiškai kurti jiems tinkančias naudų sistemas.

Darbo užmokestis - ar pakanka žinoti DK nuostatas ir jas taikyti

Darbo užmokestis: ar pakanka žinoti DK nuostatas ir jas taikyti?Praėjus beveik dvejiems metams po naujojo Darbo kodekso įsigaliojimo, darbdaviai ir darbuotojai jau gali daryti atitinkamas išvadas, kiek pagerėjo padėtis – tiek darbdavių, tiek darbuotojų. Viena vertus – tai lyg dvi skirtingų barikadų pusės, kita vertus – tiek darbdaviai, tiek darbuotojai siekia bendro tikslo, kad įmonių rezultatai būtų puikūs – taigi laimės ir vieni, ir kiti.Maža to, jau ir Valstybinė darbo inspekcija (VDI) pateikia vis daugiau savo apibendrinimų aktualiais darbo santykių klausimais. Ar reikia šią nuomonę žinoti ir taikyti? Žinoma!Todėl seminaro metu aptarsime aktualius klausimus – darbo sutarties sudarymo, vykdymo, atostogų suteikimo ir kitus trimis aspektais: kaip tai reglamentuoja Darbo kodeksas, kokia yra geroji praktika ir kaip šiuos klausimus komentuoja VDI specialistai. Taip pat gilinsimės, kokie lokalūs teisės aktai (įmonių sukurtos ir patvirtintos tvarkos) reikalingi ir naudingi.Ne mažiau svarbūs ir darbuotojų motyvavimo klausimai – nepamiršime ir jų.